Ranking WTA. Agnieszka Radwańska znów jest drugą rakietą świata

Agnieszka Radwańska znów jest drugą tenisistką świata. Polka w najnowszym notowaniu rankingu WTA wyprzedziła Niemkę Angelique Kerber.
Polka i Niemka już kolejny raz zamieniają się miejscami. Kerber awansowała na drugie miejsce po raz pierwszy w styczniu po triumfie w Australian Open. Później miała kilka słabszych tygodni i 21 marca Radwańska po blisko 3,5-letniej przerwie odzyskała pozycję wiceliderki.

Nie na długo. Z turnieju w Miami Polka odpadła w IV rundzie i znów spadła za Kerber, która doszła tam do półfinału. Kolejne notowanie rankingu przyniosło kolejną zmianę. Choć Radwańska nie zagrała w Katowicach gdzie w zeszłym roku awansowała do półfinału, to większe straty poniosła Kerber w Charleston. Przed rokiem wygrała ten turniej, a teraz poddała mecz półfinałowy i w rezultacie znów jest za Polką.

Ten tydzień nie przyniesie żadnych zmian w czołówce. W kalendarzu nie ma dużych turniejów, gdyż to czas zarezerwowany na rozgrywki Pucharu Federacji (FedCup). Polki w sobotę i niedzielę zagrają w Inowrocławiu z Tajwanem.

Czołówka rankingu WTA:

1. Serena Willams (USA) 8625
2. Agnieszka Radwańska (Polska) 5775
3. Angelique Kerber (Niemcy) 5740
4. Garbine Muguruza (Hiszpania) 4831
5. Wiktoria Azarenka (Białoruś) 4530
6. Simona Halep (Rumunia) 3785
7. Petra Kvitova (Czechy) 3763
8. Roberta Vinci (Włochy) 3595
9. Maria Szarapowa (Rosja) 3432
10. Belinda Bencić (Szwajcaria) 3340