Indian Wells. Piękne zwycięstwo Radwańskiej z Niculescu. Awans do 1/8 finału

2 : 0
Informacje
WTA Indian Wells - III runda
Niedziela 13.03.2016 godzina 19:10
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
A.Radwańska
6
6
2
M.Niculescu
2
1
0
Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału na kortach twardych w Indian Wells (pula nagród 6,135 mln dol.). Polka (nr. 3 WTA) wygrała z Monicą Niculescu (34. WTA) 6:2, 6:1. Kolejną rywalką Polki będzie zwyciężczyni meczu Jelena Jankovic - Coco Vandeweghe.
Wynik meczu może wskazywać na łatwe zwycięstwo Polki, ale nic bardziej mylnego. Niculescu zwłaszcza w pierwszym secie stawiał twarde warunki i nie oddawała punktów za darmo. Polka szybko objęła prowadzenie 3:0, ale nie wychodziły jej firmowe zagrania pod siatką. Wtedy też obudziła się rywalka - wygrała własnego gema, przełamała Radwańską i zmniejszyła straty na 3:2 i miała serwis. Nie wykorzystała go jednak i ponownie dała się przełamać. Siódmy gem pierwszego seta był decydujący. Wygrała go Radwańska, ale Niculescu była bliska przełamania. Ostatni gem pierwszego seta to już popis krakowianki - wygrała go do zera przy serwisie rywalki.

W drugim secie Radwańska rządziła i dzieliła na korcie. Najdłuższy był czwarty gem, który toczył się na przewagi. Wygrała go Radwańska, która wykorzystała dopiero szóstego breaka. Niculescu w drugim secie zdołała urwać Polce tylko jednego gema. Na pożegnanie obie tenisistki w ostatnim gemie popisały się kilkoma fantastycznymi zagraniami.

Radwańska o ćwierćfinał powalczy ze zwyciężczynią meczu między Serbką Jeleną Jankovic (nr 19.) a reprezentantką gospodarzy CoCo Vandeweghe.

Fantastyczne akcje Radwańskiej! Co jedna, to ładniejsza! Co za technika! [ZOBACZ]