Tenis. Andy Murray: Maria Szarapowa powinna zostać zawieszona

- Jeśli przyjmujesz zakazane substancje i wpadniesz na teście antydopingowym, to musisz zostać zawieszony - powiedział Andy Murray, wicelider ranking tenisistów.
28-letnia rosyjska tenisistka przyznała na poniedziałkowej konferencji prasowej w Los Angeles, że miała pozytywny wynik testu antydopingowego, który przeprowadzono podczas tegorocznego Australian Open. Jak wyjaśniła, chodziło o substancję pod nazwą meldonium. Międzynarodowa Federacja Tenisowa ogłosiła, że Rosjanka będzie zawieszona od 12 marca. Na jak długo? Jeszcze nie wiadomo.

Murray od lat jest jednym z największych i najgłośniejszych krytyków dopingu wśród sportowców. Nie dziwi jego zdecydowane stanowisko w sprawie Szarapowej.

- Jeśli przyjmujesz zakazane substancje i wpadniesz na teście antydopingowym, to musisz zostać zawieszony - powiedział w radiu BBC 5.

- Od 1 stycznia 55 sportowców zostało zawieszonych za stosowanie tej substancji. W ogóle to dziwi mnie, że aż tylu zawodowych sportowców z czołówki musiało brać ten lek - dodał Murray.

Brytyjski tenisista uważa, że w tenisie jest jeszcze wiele do poprawy w związku z walką z dopingiem. - Jest lepiej niż było jeszcze kilka lat temu. W zeszłym roku miałem wiele kontroli, ale w tym sezonie przez trzy miesiące sprawdzano mnie ledwie dwukrotnie. To zdecydowanie za mało - stwierdził Murray.

Jak osiągali sukces? Sprawdź biografie najlepszych światowych tenisistów >>

Nie tylko Szaarapowa. Na meldonium wpadła też mistrzyni olimpijska z Soczi i złota medalistka lekkoatletycznych MŚ [ZDJĘCIA]
Czy chcesz, by Szarapowa wróciła do tenisa?