Tenis. Nike zawiesza współpracę z Marią Szarapową! Cios dla rosyjskiej tenisistki

Główny sponsor rosyjskiej tenisistki, gigant na rynku sportowym, właśnie zawiesił współpracę z Marią Szarapową. W poniedziałek Rosjanka przyznała, że podczas Australian Open w jej organizmie wykryto niedozwolony środek. 28-letniej zawodniczce grożą cztery lata zawieszenia.
- Jesteśmy zasmuceni i zaskoczeni wiadomością podaną przez Marię Szarapową - napisano w komunikacje opublikowanym przez firmę Nike. Tenisistka związana jest z firmą od lat, a jej wizerunek często gościł w kampaniach reklamowych Nike'a.

To nie pierwsza decyzja amerykańskiej firmy o przerwaniu współpracy z profesjonalnymi sportowcami. Wcześniej Nike zawiesiło współpracę z zawodnikiem oskarżonym o morderstwo oraz Tigerem Woodsem, który zamieszany był w seksaferę.

Na razie wiadomo, że jeden z największych producentów sprzętu sportowego zawiesił współpracę z Szarapową do zakończenia wszystkich procedur potwierdzających doping Rosjanki.

W organizmie zawodniczki wykryto Meldonium, które z początkiem roku zostało wpisane na listę leków zakazanych. Rosjanka przekonuje, że Mildronate pierwszy raz wzięła już 10 lat temu, gdy pojawiły się u niej zaburzenia rytmu serca oraz pierwsze objawy cukrzycy.Nie tylko Szaarapowa. Na meldonium wpadła też mistrzyni olimpijska z Soczi i złota medalistka lekkoatletycznych MŚ [ZDJĘCIA]
Czy Maria Szarapowa powinna zostać zdyskwalifikowana?