Sport.pl

Tenis. Co może stracić Maria Szarapowa po przyłapaniu na dopingu?

Marii Szarapowej grozi dyskwalifikacja, nie wiadomo jeszcze, jak długa. Prawie na pewno straci też punkty i pieniądze zyskane w Australian Open.
Tak relacjonowaliśmy dramatyczną konferencję Szarapowej

Szarapowej grozi dyskwalifikacja za złamanie przepisów antydopingowych. Zawodniczka przyjmowała meldonium od lat, ale od 1 stycznia 2016 r. jest to substancja zakazana.

Na ile zawieszą Szarapową?

Dokładnie nie wiadomo. Nie da się ukryć, że znani tenisiści czasem mogą liczyć na złagodzenie kary. Serb Victor Troicki za uniknięcie testu krwi został zawieszony na 12 miesięcy. Z kolei Chorwat Marin Cilić został zdyskwalifikowany na dziewięć miesiecy po tym, jak wykryto u niego niketamid, substancję psychoaktywną o działaniu stymulującym. Ostatecznie jednak, karę skrócono do czterech miesięcy.Jon Wertheim ze "Sports Illustrated" skontaktował się z adwokatem Szarapowej. Miał od niego usłyszeć, że w sprawie jego klientki zachodzi wiele okoliczności łagodzących.Czy jedną z nich jest nieczytanie maili, do którego przyznała się tenisistka? Szarapowa przyznała się, że aktualną listę zabronionych substancji dostała, ale jej nie przeczytała. Już we wrześniu było wiadomo, że od stycznia środek trafi na listy zakazanych substancji. Informowała o tym nawet strona rosyjskiej agencji antydopingowej.Straci milion i wypadnie z TOP 10

Niemal na pewno Szarapowa straci punkty i pieniądze za awans do ćwierćfinału Australian Open. To po przegranym meczu z Sereną Williams 26 stycznia pobrano próbkę zawierającą ślady stosowania dopingu.

W Melbourne Szarapowa zarobiła 400 tysięcy dolarów australijskich czyli około 1,165 miliona złotych. Strata 430 puntów będzie kosztować Szarapową przesunięcie z siódmego na 11. miejsce w rankingu WTA.

Szarapowa jako ambasadorka Porsche [ZDJĘCIA]
Czy Maria Szarapowa powinna zostać zdyskwalifikowana?
Więcej o:
Komentarze (47)
Tenis. Co może stracić Maria Szarapowa po przyłapaniu na dopingu?
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 12 razy 10

  O mamo.. jakie pierdoły. "Nie przeczytałam maila.. ani żaden z moich kilkudziesięciu współpracowników tez nie przeczytał."

 • ilovetennis

  Oceniono 8 razy 8

  Kocham tenis i nawet nie dopuszczam myśli, że doping mógłby zniszczyć całą moją kochaną dyscyplinę. Nie przepadam za Szarapową jest przereklamowana. Większość meczów wygrała przeszkadzając swoim przeciwniczkom wrzeszcząc i krzycząc na całe gardło.

 • stary.gniewny

  Oceniono 6 razy 6

  Za moich czasów doping doping był podawany w pasztecikach do barszczu serwowanych przez gościnną Polonię.

 • pierrecruise

  Oceniono 3 razy 3

  Ona faktycznie musi być pusta, taki Nadal spokojnie grał wszystkim na nosie i przejdzie do historii jako "czysty", ona niestety pozostanie z tym piętnem już na zawsze.

 • Grzegorz Ściema

  Oceniono 3 razy 3

  W zawodowym sporcie i nie chodzi tylko o tenisa jest do zarobienia zdecydowanie zbyt duża kasa co sprawia że co raz więcej czołowych sportowców się wspomaga bo presja zarobienia gigantycznej kasy jest ogromna.
  I jak tak dalej pójdzie to za kilka lat czołowych sportowców będzie można podzielić na dwie kategorie.
  1. ci którzy brali i zostali złapani
  2. ci którzy dalej biorą bo jeszcze ich nie złapano
  Wyjątkiem są żeńskie biegi narciarskie bo tam jest jeszcze jedna kategoria
  3. Astmatyczki czyli te które biorą legalnie

 • matthiasf

  Oceniono 9 razy 3

  Ciekawe co do cukierków dosypuje??

  Ale tak na serio, smieszy mnie ta cała organizacja antydopingowa. Bo skoro brała od 2006 i "lek" był legalny to dlaczego teraz nie jest?? Oni to chyba są od dupy strony, raz coś dodadzą raz coś wyrzuca z listy zakazanych. No to jest po prostu śmieszne.

 • 7abc7

  Oceniono 4 razy 2

  a Serena Williams babo chłop to co bierze ciekawe.

 • 2random

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedy bedzie zabroniony lek norweskich biegaczek? Czy nie jest tak, że organizacja od lat jest skorumpowana, doskonale wie co kto bierze i dopierdziela tylko tym, ktorym chce? Zaczelo byc glosno o Rosjanach to obrali sibie pierwsza ofiare, żeby nikt nie pisal, że nic nie robią. Tymczasem reszta ruskuch sportowcow koksownikownśpi spokojnie, podobnie jak kenijscy sportowcy. Organicacje antydopingowe to grupa najbardziej skorumpowanych sku...eli, realizujących określone cele, zupeełnie nie służące dobru sportu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX