WTA Douha. Agnieszka Radwańska odpadła w półfinale

Nie udało się Polce piąte podejście do finału turnieju WTA w Dausze. W tegorocznej edycji Radwańska odpadła w półfinale, a jej pogromczynią okazała się Carla Suarez Navarro. Hiszpanka wygrała 6:2, 6:0. Pojedynek trwał niewiele ponad godzinę.
0 : 2
Informacje
WTA Doha - Półfinał singla
Piątek 26.02.2016 godzina 16:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
A.Radwańska
2
0
0
C.Suarez Navarro
6
6
2
Radwańska jedynie na początku meczu nawiązała ze swoją przeciwniczką wyrównaną walkę. Później jednak nie potrafiła znaleźć na Hiszpankę sposobu. Suarez Navarro była lepsza od Polki niemal w każdym elemencie gry. Znakomicie atakowała, grała ofensywnie i zdecydowanie, radziła sobie, gdy Polka podchodziła pod siatkę, a do tego celnie serwowała.

Radwańska w drugim secie, nieco zrezygnowana, popełniała coraz więcej błędów i przegrała, nie wygrywając choćby gema. - Agnieszka grała wczoraj ciężki mecz i na pewno była zmęczona. Ja z kolei czułam się perfekcyjnie, trafiałam wszystko - powiedziała tuż po spotkaniu Suarez Navarro. Hiszpańska tenisistka dzięki wygranej wraca do pierwszej dziesiątki rankingu WTA. - To wspaniałe uczucie, na które pracuje się latami - dodała.

Polka w tej fazie zawodów na kortach twardych w stolicy Kataru wystąpiła po raz piąty. Poprzednio do półfinału dotarła tam w 2008 oraz w latach 2012-14, ale nigdy nie udało się jej awansować do finału. W poprzednim sezonie odpadła w ćwierćfinale. Przegrywając z Suarez Navarro, nie wykorzystała także szansy na awans w rankingu WTA. Gdyby wygrała, w poniedziałek zostałaby ogłoszona drugą rakietą świata. Radwańska była już dwa razy wiceliderką rankingu: od 8 lipca do 4 sierpnia i od 19 sierpnia do 8 września 2012 roku.

Przebiegiem półfinału może być zawiedziona tym bardziej, że sprzyjał jej ranking meczów z Navarro. Polka grała z nią wcześniej cztery razy i odniosła trzy zwycięstwa - ostatnio w ćwierćfinale tegorocznego Australian Open.

Mimo porażki Radwańska może być jednak zadowolona ze swojego występu w Katarze. W środowisku tenisowym zebrała sporo ciepłych ocen. Komentatorzy twierdzą, że Polka grała na tym turnieju "tenis życia". Zachwyciła zwłaszcza w ćwierćfinałowym starciu z Robertą Vinci.

Rywalką Hiszpanki w finale będzie zwyciężczyni pojedynku Jeleny Ostapenko z Andreą Petković.

Najlepszy mecz Radwańskiej w życiu!? Fantastyczne akcje Polki, co jedna, to ładniejsza! Kibice nie wierzą! [ZOBACZ]
Więcej o: