Afera w tenisie. Kolejne wielkie nazwiska, a pod lupą Singapur

Aż 16 tenisistów notowanych w ostatniej dekadzie w Top 50 jest podejrzanych o ustawianie meczów - wynika z informacji BBC i BuzzFeed.com. Wciąż pojawiają się też nowe wątki głośnej afery, ostatnio cień podejrzenia padł na mecze WTA Finals, który został rozegrany pod koniec października w Singapurze - podaje tenisklub.pl
Przypomnijmy, BBC i BuzzFeeda dotarły do wyników śledztwa, jakie kilka lat temu przeprowadzono na polecenie ATP - zawodowej organizacji tenisistów. Ma z niego wynikać, że mecze są ustawiane nawet w turniejach Wielkiego Szlema. Z każdą godziną pojawiają się nowe fakty.

Uwagę tenisowego świata przykuł w środę Singapur. Miejscowa prasa pisała, że po zakończeniu WTA Finals mogło dojść do nieprawidłowości. W proceder miałaby być zaangażowana mafia bukmacherska. Aresztowano jednego Anglika - co potwierdziła singapurska policja - a jednego Rosjanina przesłuchiwano.

Czytaj też: Wielka afera w tenisie Tenisklub.pl podaje, że pod lupę wzięto mecze Garbine Muguruzy z Angelique Kerber, deblowy Martiny Hingis i Sanii Mirzy z Andreą Hlavackovą i Lucie Hradecką, a także pojedynek Simony Halep z Marią Szarapową.

Afera rośnie w siłę. Zbuntowali się tenisiści, z Andym Murray'em na czele. Domagają się oni szczegółowego śledztwa.

Czytaj też: Najbrudniejszy z podejrzanych meczów to ten w Sopocie w 2007...