WTA Finals. Radwańska w dziesiątce najlepiej zarabiających tenisistek w historii

2 : 1
Informacje
WTA Finals 2015 - Finał
Niedziela 01.11.2015 godzina 11:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
A.Radwańska
6
4
6
2
P.Kvitova
2
6
3
1
Agnieszka Radwańska za zwycięstwo w WTA Finals zarobiła nieco ponad 2 mln dolarów. Nigdy w karierze na korcie nie zarobiła więcej.
Przed turniejem Radwańska zajmowała 12. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających tenisistek w historii, z sumą 19,373,713 dolarów.

W Singapurze do tej sumydołożyła 151 tys. dolarów, za rozegranie trzech spotkań w fazie grupowej. Kolejne 153 tys. wpłynęło na jej konto za zwycięstwo z Simoną Halep. Awans do półfinału przyniósł jej następne 40 tys.

To jednak nic w porównaniu z premią, jaką otrzymała za zwycięstwo w całym turnieju. Radwańska za pokonanie Kvitovej w nagrodę otrzymała aż 1,750 mln dolarów! Oznacza to, że w sumie, podczas turnieju w Singapurze zainkasowała 2,05 mln dolarów.

W efekcie, Radwańska awansowała na 10 miejsce w klasyfikacji najlepiej zarabiających tenisistek w historii, dołączając do elitarnego grona zawodniczek, które na korcie zarobiły ponad 20 mln dolarów.

Polka w zestawieniu wyprzedziła Karolinę Woźniacką i Justine Henin. Do sklasyfikowanej na 9. miejscu Martiny Navratilovej traci 200 tys. dolarów.

Zdecydowaną rekordzistką - zarobiła więcej niż druga Maria Szarapowa i trzecia Venus Williams razem wzięte - jest Serena Williams. W całej karierze zarobiła ponad 74 mln dolarów (10,6 mln w tym sezonie). Warto przypomnieć, że wszystkie kwoty odnoszą się jedynie do nagród pieniężnych otrzymywanych za osiągnięcia w danych turniejach. Umowy sponsorskie to inne ważne źródło dochodu tenisistek.Radwańska seksowna i roześmiana podczas WTA Finals [ZDJĘCIA]
Ile na korcie podczas swojej kariery zarobi Agnieszka Radwańska?