WTA Pekin. Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału

Polska tenisistka w ćwierćfinale pokonała 6:1, 6:4 Angelique Kerber i w meczu o finał zmierzy się z Garbine Muguruzą.

W 1/4 finału Radwańska wygrała bardzo pewnie. W pierwszym secie szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie. Z kolei Niemka popełniała sporo błędów, była podenerwowana, pudłowała, piłki posyłała w siatkę albo w aut.

W drugim secie mająca polskie korzenie Kerber zmieniła jednak taktykę. Grała dłuższe wymiany i czekała na szansę do ataku. W końcu sama przełamała rywalkę i prowadziła nawet 3:0. Tyle że od tego czasu cztery kolejne gemy wygrała Radwańska. Polska tenisistka świetnie się broniła, dodatkowo wygrywała zacięte wymiany. Dała sobie urwać jeszcze tylko jednego gema i ostatecznie wygrała w drugim secie do czterech i całe spotkanie w dwóch setach.

Dla Radwańskiej był to dopiero drugi rozegrany do końca pojedynek w Pekinie. We wcześniejszych rundach jej dwie rywalki kreczowały. W meczu o finał 26-letnia Polka zagra z Garbine Muguruzą.

Polska tenisistka walczy nie tylko o triumf w turnieju (w Pekinie już raz wygrała, w 2009 roku). Ósma w rankingu Radwańska gra także o udział w kończącym sezon turnieju WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek bieżącego roku. Obecnie w rankingu "Road to Singapore" zajmuje 12. pozycję.