1
M.Keys
3
0
Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju w Pekinie. Wygrała w pierwszym secie z Madison Keys 6:3, po czym rywalka skreczowała.
W dziewięć gemów nastąpiło aż pięć przełamań. Radwańska szybko objęła prowadzenie 2:0 a następnie 4:1. Lecz Keys po jednej z przerw nieco uspokoiła swój tenis i dzięki dobremu serwisowi zdołała dojść Polkę na 3:4. Kolejny gem rozgrywany był przy jej serwisie i przy stanie 15-40 miała piłkę w górze i miała przed sobą cały kort, lecz trafiła w siatkę. Na początku kolejnego gema popełniła równie koszmarny błąd. Zupełnie spaliła się psychicznie, oddając go do zera.

Przed drugim setem zdecydowała się na skorzystanie z pomocy medycznej. Po chwili wróciła na kort, ale tylko po to, by wytłumaczyć sytuację Radwańskiej i podziękować jej za rozegranie meczu.

W ćwierćfinale Polka - która wciąż walczy o udział w kończącym sezon turnieju Masters - zagra z Angelique Kerber lub Caroline Wozniacki.