Urszula Radwańska w półfinale w Stambule

Urszula Radwańska wyeliminowała w ćwierćfinale turnieju w Stambule reprezentantkę Bułgarii Cwetanę Pironkową 6:2, 3:6, 7:6 (7-5). Półfinał turnieju WTA to najlepszy wynik młodszej z sióstr Radwańskich w tym sezonie.

Radwańska wygrała pierwszego seta 6:2, w drugim była w ogromnych tarapatach. Rywalka prowadziła już 5:0, ale Polka zdołała ugrać jeszcze trzy gemy.

Trzeci set był przedziwny. Obie tenisistki tylko po razie utrzymały swoje podanie, o zwycięstwie w meczu decydował tie-break. Lepiej w nim zagrała Radwańska. Polka szybko zdobyła pięć punktów z rzędu, potem prowadziła 6:1, ale rywalka jeszcze poderwała się do walki. Pironkowa obroniła aż cztery piłki meczowe z rzędu, piątej już nie dała rady.

W walce o finał rywalką Radwańskiej będzie Słowaczka Magdalena Rybarikova.