Tenis. Kontrowersje wokół Serhija Stachowskiego. "Połowa tenisistek to lesbijki". "Nie pozwoliłbym córce grać"

Ukrainiec Serhij Stachowski wywołał kontrowersje wywiadem o homoseksualizmie w tenisie. "U nas w ATP jest normalnie, za to w WTA co druga to lesbijka" - powiedział między innymi. Dostał za to reprymendę od władz WTA i ATP.
Już w niedzielę o godz. 15 wielki finał Wimbledonu. Roger Federer zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Relacja z meczu na żywo w Sport.pl.

29-letni Stachowski do tej pory był najbardziej znany z tego, że w 2013 wyeliminował z Wimbledonu Rogera Federera. Z obecnego turnieju w Londynie Ukrainiec - 49. zawodnik ATP - odpadł w pierwszej rundzie, a teraz głośno o nim z innych powodów. Ukraiński dziennikarz zapytał go podczas wywiadu jako "zawodnika znanego z otwartości i gotowości do dyskusji nawet na niewygodne tematy" o mniejszości seksualne w tenisie.

"W ATP mamy normalną atmosferę. To jest taki zamknięty krąg, że gdyby coś było na rzeczy - już byśmy wiedzieli. Kiedyś mówiło się o Gasquecie, Nadalu czy nawet Federerze. Nie dam sobie ręki uciąć za każdego tenisistę z ATP czy za ludzi związanych z męskim tenisem, ale jestem pewien, że w czołowej setce nie ma homoseksualistów" - powiedział Stachowski w wywiadzie dla strony XSport.ua. Dziennikarz przytoczył mu wówczas słowa Martiny Navratilovej, która powiedziała, że dziwi ją brak coming outów w męskim tenisie. "Ona nie ma pojęcia, czym jest męski tenis i nie ma z nim nic do czynienia. Za to w cyklu WTA co druga to lesbijka. Wyobrażasz sobie? Połowa. Dlatego ja na pewno nie poślę córki, żeby grała w tenisa" - mówi Stachowski. O jego wypowiedzi zrobiło się głośno, gdy wywiad przetłumaczył serwis letsecondserve.com. Ukrainiec został już upomniany przez władze WTA i ATP.

Największe tenisowe piękności, których nie znasz [ZOBACZ]


Zdjęcie PACIFIC Rakieta tenisowa Speed Zdjęcie Rakieta tenisowa BABOLAT PULSION 102 Zdjęcie Wish Rakieta tenisowa 2600 Junior
PACIFIC Rakieta tenisowa Speed Rakieta tenisowa BABOLAT PU... Wish Rakieta tenisowa 2600 ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info