Wimbledon 2015. Radwańska przegrała z Muguruzą. Twitter: "Wielkiego Szlema nigdy nie będzie", "Zamiast krytykować, trzeba oklaskiwać"

2 : 1
Informacje
Wimbledon - Półfinał singla kobiet
Czwartek 09.07.2015 godzina 14:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
G.Muguruza
6
3
6
2
A.Radwańska
2
6
3
1
Agnieszka Radwańska (13. WTA) przegrała 2:6, 6:3, 3:6 z Garbine Muguruzą (20 WTA) i nie awansowała do finału Wimbledonu. Po meczu nastrój zachwytu nad grą Polki, która dała z siebie wszystko, mieszał się ze smutkiem, że być może była to jej ostatnia szansa na wygranie wielkoszlemowego turnieju. "Zawsze będzie jakaś Muguruza", "Wielkiego Szlema nigdy nie będzie" - piszą jedni. "Zamiast krytykować, trzeba oklaskiwać" - uważają drudzy.
Czytaj relację z meczu

Był to trzeci półfinał Wimbledonu dla Radwańskiej i drugi przegrany. 21-letnia Muguruza po raz pierwszy zagra w finale wielkoszlemowego turnieju.

Radwańska grała bardzo dobrze, popełniła w całym meczu tylko siedem niewymuszonych błędów. Przegrywała już 2:6 i 1:3, ale doprowadziła do trzeciej partii.

Przy stanie 3:5 Polka miała szansę przełamać rywalkę (miała dwa break pointy) i odrobić stratę, ale przy stanie 40:40 zrobiła pechowy challenge. Po zagraniu rywalki przerwała akcję i poprosiła o sprawdzenie. Okazało się, że piłka trafiła w linię. Tuż po tym przegrała ostatnią wymianę meczu. Dziennikarz Nick McCarvel z "USA Today" pisze, że Polka popełniła tak mało błędów w tym meczu, ale ten ostatni z challengem był jej największym.

Zbigniew Boniek pisze, że Radwańska zasłużyła przede wszystkim na pochwały.

Ale największe należą się Muguruzie, która staje się nową siłą kobiecego tenisa.

Zdjęcie Lotto buty tenisowe damskie RAPTOR EVO CLAY R5673 Zdjęcie Wilson Buty tenisowe NVISION Elite Mens WRS320380 Zdjęcie Wilson Buty tenisowe Rush Pro Jr WRS320340
Lotto buty tenisowe damskie... Wilson Buty tenisowe NVISIO... Wilson Buty tenisowe Rush P...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info


Czy Agnieszka Radwańska wygra kiedyś turniej Wielkiego Szlema?