Wimbledon 2015. Radwańska w półfinale! Brytyjskie media: "Siła pokonana finezją", "Przebiegła Polka, niechlujna Keys"

1 : 2
Informacje
Wimbledon - Ćwierćfinał singla kobiet
Wtorek 07.07.2015 godzina 17:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
M.Keys
6
6
3
1
A.Radwańska
7
3
6
2
Agnieszka Radwańska (13. WTA) pokonała Madison Keys (21. WTA) 7:6 (7-3), 3:6, 6:3 i po raz trzeci w karierze awansowała do półfinału Wimbledonu. "Siła młodej Amerykanki przegrała z finezją i doświadczeniem Polki", "Dla przyszłości amerykańskiego tenisa Radwańska okazała się zbyt przebiegła" - komentują mecz brytyjskie serwisy. W czwartek Radwańska zagra o finał z Hiszpanką Garbine Muguruzą (20 WTA).
Radwańska w półfinale! Czytaj relację z meczu

O "sile pokonanej przez finezję" pisze w tytule "The Independent". "Siła młodej Amerykanki, która po raz pierwszy grała w ćwierćfinale Wimbledonu, w końcu przegrała z finezją i doświadczeniem rozstawionej z numer 13. Agnieszki Radwańskiej. Jej drugi serwis był mocniejszy od pierwszego Radwańskiej, ale popełniała zbyt dużo niewymuszonych błędów" - czytamy.

"Radwańska pożegnała Keys" - tytułuje swoją relację "Guardian". "O Keys mówi się jako o przyszłości amerykańskiego tenisa, ale Radwańska okazała się dla niej zbyt przebiegła. Niektóre z błędów Keys wymusiła Radwańska, która mądrze utrzymywała piłkę nisko nad siatką i powstrzymywała w ten sposób uderzenia rywalki o sile bazooki. Ale to nie był tylko mecz Radwańska kontra Keys, ale i Fantastyczna Keys kontra Niechlujna Keys" - donosi gazeta.

Swoją relację "Guardian" kończy obrazowym zdaniem: "Keys upadła na ziemię [w rzeczywistości poślizgnęła się w ostatniej akcji, gdy Polka złapała ją na wykroku], a Radwańska wystrzeliła z radości w powietrze".

Serwis BBC pisze, że Radwańska pokonała Keys dzięki swojej technice i za pomocą sprytu. Zdaniem BBC mecz był "fascynujący", a Polka wygrała, bo była bardziej stabilna. Keys miała 48 wygrywających zagrań i 40 niewymuszonych błędów, a Polka odpowiednio 13 i 7.

O finał Radwańska zagra z Garbine Muguruzą, która ma podobny styl do Keys. Piekielnie silna Muguruza jest pierwszą Hiszpanką, która osiągnęła półfinał Wimbledonu od 1997 roku, kiedy zrobiła to Arantxa Sanchez-Vicario. A dla Polki to trzeci półfinał Wimbledonu w karierze.

Zdjęcie ASICS buty tenisowe męskie GEL-RESOLUTION 4 E201N-0128 Zdjęcie HEAD Buty tenisowe Speed Pro Men Zdjęcie Wilson Buty tenisowe Rush Sport Womens WRS320260
ASICS buty tenisowe męskie ... HEAD Buty tenisowe Speed Pr... Wilson Buty tenisowe Rush S...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info


Czy Agnieszka Radwańska awansuje do finału?