WTA Finals. Williams w finale po pasjonującym meczu

W finale turnieju WTA Finals rozgrywanego w Singapurze zagra Serena Williams. Po emocjonującym półfinale pokonała Dunkę Karolinę Woźniacką 2-6, 6-3, 7-6 (8-6).

Pierwsze dwa sety były dość jednostronne. W pierwszym Woźniacka prowadziła już 3-0, by gładko wygrać go 6-2. W drugim było 2-2, gdy Williams przełamała Woźniacką. Raz uzyskanego prowadzenia nie oddała i wygrała 6-3.

Emocji nie zabrakło w trzecim, ostatnim secie. Do stanu 4-4 obie tenisistki zdobywały gemy przy swoich serwisach. Ale Woźniacka przełamała Williams na 5-4 i wydawało się, że jest o krok od finału WTA Finals. Jednak Amerykanka również ją przełamała i było 5-5. Ostatecznie doszło do tie-breaka. Woźniacka prowadziła w nim już 4-1. Po chwili przegrywała 6-4, ale zdołała wyrównać na 6-6. Williams zaliczyła wtedy as serwisowy, lecz piłka dotknęła siatki. To jej nie zdeprymowało i po chwili kolejnym asem (12 w całym spotkaniu przy 0 Woźniackiej) wyszła na prowadzenie 7-6. Po chwili wygrała kolejną wymianę, dzięki czemu pokonała Dunkę po raz 10 w ostatnich 11 pojedynkach (i czwarty raz w tym roku).

W nim zmierzy się z Agnieszką Radwańską lub Rumunką Simoną Halep. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE od 12:00.