Tenis. Nadal i Cilić nie zagrają w Paryżu. Skorzysta Janowicz

Rafael Nadal i Marin Cilić nie wystąpią w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Hiszpan jako powód podał problemy osobiste, podczas gdy powodem nieobecności Cilicia jest kontuzja. Dzięki zwolnieniu się miejsc w głównej drabince w Paryżu bez eliminacji zagra Jerzy Janowicz.
Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!


Nadal w tym sezonie co i rusz walczy z kontuzjami. Najpierw doznał urazu nadgarstka, a następnie przed turniejem w Szanghaju stwierdzono u niego zapalenie wyrostka robaczkowego. Nadal zdecydował się na kurację antybiotykową, ale prędzej czy później konieczna będzie operacja.

Jej termin ma zależeć od tego, jak będzie czuł się podczas turnieju w Bazylei. Nadal pokonał 6:2, 6:2 Włocha Simone Bolellego, a następnie 6:1, 6:1 Pierre'a Huguesa Herberta i w piątek w ćwierćfinale miał się spotkać z 17-letnim Chorwatem Borną Coriciem. Nie wiadomo, czy wyjdzie na kort, bo Francuska Federacja Tenisowa zapowiedziała, że Hiszpan wycofał się z przyszłotygodniowego turnieju w Paryżu.

Wszystko wskazuje na to, że, jak sugeruje "Marca", Nadal zdecyduje się dokończyć turniej w Szwajcarii, a następnie poddać się operacji wyrostka. Wówczas nie weźmie udziału także w podsumowującym sezon ATP Finals w Londynie. Priorytetem dla Hiszpana jest rozpoczęcie nowego sezonu w pełni formy.

Oprócz Nadala w Paryżu nie zagrają Marin Cilić i Ernest Gulbis. Obaj zgłosili kontuzję, a do głównej drabinki weszli dzięki temu Jerzy Janowicz i Vasek Pospisil. Polak ma z Paryża dobre wspomnienia, bo w 2012 roku doszedł tu do finału.

Czy Eugenie Bouchard to nowa tenisowa królowa (Internetu)? [ZDJĘCIA]