US Open. Djoković w półfinale po fantastycznym meczu. Murray pokonany!

Rozstawiony z numerem pierwszym Novak Djoković awansował do półfinału wielkoszlemowego US Open. W ćwierćfinale pokonał Andy'ego Murraya 7:6 6:7 6:2 6:4. W pojedynku o finał jego rywalem będzie Kei Nishikori.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Na korcie w Nowym Jorku trwa fantastyczny ćwierćfinał. Pierwsze dwa sety były prawdziwym popisem obu zawodników i choć oba zakończyły się tie-breakami, to żaden z nich nie błyszczał serwisem.

Łącznie w obu tych setach mieliśmy osiem przełamań i o ile rozgrywka w trakcie seta była podobna, to tie-breaki były z goła różne. W pierwszym Serb wygrał do jednego, a w drugim to Szkot pozwolił Serbowi na wygranie zaledwie jednego punktu.

Dopiero w trzecim secie Djoković zdołał uzyskać wyraźną przewagę. Dwukrotnie przełamał rywala, wykorzystał już drugą piłkę setową i teraz to on jest o krok od wygrania meczu.

W czwartym secie walka znów była dużo bardziej wyrównana, ale w kluczowym momencie Murray'owi zabrakło już sił. Brytyjczyk stosował już wcześniej okłady z lodu na plecy i w końcu przy stanie 4:5 dał się przełamać, dzięki czemu to Novak Djoković zagra w półfinale. Zmierzy się w nim z Kei Nishikorim, który w swoim ćwierćfinale pokonał Stanislasa Wawrinkę.