Wimbledon. Fyrstenberg i Matkowski się rozdzielają

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa. Polscy debliści ogłosili, że na trawie zawieszają wspólne starty i będą występować z innymi partnerami.
Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

- Na trawie zwykle gramy dość słabo, więc postanowiliśmy się podzielić. Uważam, że to jest dobra decyzja. Na razie finalizujemy partnerów na Eastbourne i Wimbledon. Później wrócimy do wspólnych startów. Mam nadzieję, że te występy z innymi partnerami dadzą nam trochę świeżości i w perspektywie impuls i lepsze wyniki - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Marcin Matkowski.

Pierwszy tegoroczny turniej na trawie odbędzie się w londyńskim Queen's Clubie. Fyrstenberg wystartuje w parze z Matthew Ebdenem z Australii, Matkowski zagra z Brytyjczykiem Colinem Flemingiem.

Porażka w pierwszej rundzie French Open

Rozstawieni z numerem ósmym Polacy przegrali w pierwszej rundzie z Chorwatem Marinem Draganją i Rumunem Florinem Mergeą 6:7 (5-7), 3:6. Obecny sezon nie jest dla Fyrstenberga i Matkowskiego zbyt udany - zanotowali 13 zwycięstw i doznali, łącznie z wtorkową, 12 porażek.

Ich najlepszym osiągnięciem był finał w Bukareszcie oraz półfinał w Rotterdamie, ale aż w sześciu turniejach przegrali inauguracyjny pojedynek.

Djoković częstuje napojem pod parasolką. Zobacz najlepsze żarty Serba >>