Roland Garros. Polacy poznali swoich rywali

W Paryżu odbyło się losowanie wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa, który startuje już w tę niedzielę. W meczach pierwszej rundy Agnieszka Radwańska zmierzy się z Chinką Shuai Zhang, a rywalem Jerzego Janowicza będzie pochodzący z Dominikany Victor Estrella Burgos, który w wieku 33 lat zadebiutuje Wielkim Szlemie.
Rywalką najlepszej polskiej tenisistki w pierwszej rundzie będzie jej rówieśniczka Shuai Zhang, która zajmuje obecnie 34. miejsce w rankingu WTA. Dotychczas zawodniczki mierzyły się ze sobą tylko raz - w 2012 r. na turnieju w Pekinie Polka wygrała z Chinką 6:2, 6:3.

Radwańska znalazła się w górnej połówce turniejowej drabinki wraz z Sereną Williams i Marią Szarapową. W trzeciej rundzie jest prawdopodobną rywalką może być Ukrainka Jelena Wiesnina, jeśli zaś dojdzie do czwartej rundy to tam może zmierzyć się z Carlą Suárez Navarro z Hiszpanii lub Alize Cornet z Francji. W ćwierćfinale natomiast jej potencjalną rywalką może być Niemka Angelique Kerber, która w pierwszej rundzie zmierzy się z inną Polką.

Debiutująca w Roland Garros Piter może mówić o sporym pechu w losowaniu, gdyż będącej 97. rakietą na świecie poznaniance przyjdzie się zmierzyć z rozstawioną z numerem ósmym Kerber. Mająca polskie korzenie Niemka w rankingu WTA jest dziewiąta.

Młodszą z sióstr Radwańskich Urszulę (78. WTA) czeka w pierwszej rundzie pojedynek z 35. wśród tenisistek Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą.

Janowicz z 33-letnim debiutantem

Rywalem Janowicza, który przegrał swoje ostatnie dziewięć spotkań, będzie 33-letni Estrella Burgos. Janowicz zajmuje obecnie 23. miejsce w rankingu ATP World Tour, ale w rozpoczynającej się w niedzielę imprezie (pula nagród 23,968 mln euro) rozstawiony będzie z numerem 22.

Jego przeciwnik w meczu otwarcia sklasyfikowany jest na 98. pozycji światowej listy. Będzie to dla niego debiut w Wielkim Szlemie, a także pierwszy występ zawodnika z Dominikany na imprezie tej rangi. Mimo, że ma on za sobą już dwanaście lat zawodowej kariery, to przeżywa ostatnią "drugą młodość", a w marcu po raz pierwszy awansował do pierwszej setki rankingu.

Trudne zadanie czeka 66. wśród tenisistów Kubota, któremu los przydzielił rozstawionego z numerem 18. Łotysza Ernestsa Gulbisa (19. ATP).

Wyżej notowanego rywala na otwarcie ma również 102. Przysiężny. Jego rywal - Fin Jarkko Nieminena - zajmuje w rankingu 51. miejsce.