Tenis. Rekordowy występ Daniela Nestora w Rogers Cup

Kanadyjczyk Daniel Nestor występuje w tym roku w turnieju Rogers Cup już po raz 25 z rzędu. Żaden inny tenisista nie może się pochwalić podobną serią w jakimkolwiek turnieju w erze Open.
Daniel Nestor to jeden z najbardziej utytułowanych deblistów w historii. W singlu nigdy nie doszedł wyżej niż na 58. miejsce na świecie, ale w deblu 40-letni Kanadyjczyk ma na swoim koncie triumfy we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych: w Australian Open (2002), Rolandzie Garrosie (2007, 2010-12), Wimbledonie (2008-9) i w US Open (2004). Wygrał też złoto na igrzyskach w Sydney w parze z Sebastienem Lareau.

Nestor co roku przyjeżdża do ojczyzny, by wziąć udział w turnieju ATP Rogers Cup, który odbywa się na zmianę w Toronto i w Montrealu. Po raz pierwszy wystąpił w nim w 1989 roku jako 17-latek. Novak Djoković miał wówczas rok, a Jerzego Janowicza nie było nawet na świecie!

Od tej pory Nestor nie opuścił ani jednej edycji turnieju. Wygrał w deblu w 2000 (z Lareau) i 2008 roku (z Serbem Nenadem Zimoniciem), ponadto doszedł do finału także w 1996 i 2002 (z Markiem Knowlesem z Wysp Bahama).

W nagrodę otrzymał butelkę czerwonego wina Chateau Grand-Puy-Lacoste, naturalnie ze zbiorów z 1989 roku. Podczas ceremonii na korcie centralnym w Montrealu wręczył mu ją sam Djoković.- Od długiego czasu gram w ATP i w tym turnieju, czuję się szczęśliwy, że udawało mi się to przez tyle lat - powiedział Nestor.

W tym roku Nestor gra w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem. Są rozstawieni z numerem szóstym i w walce o ćwierćfinał zmierzą się w czwartek z Jerzym Janowiczem i Brytyjczykiem Dominikiem Inglotem.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone