WTA Strasburg. Domachowska i Linette przeszły kwalifikacje

Marta Domachowska i Magda Linette zagrają w turnieju głównym w Strasburgu. Obie wygrały w poniedziałek decydujące mecze w kwalifikacjach. Dla Linette będzie to debiut w turnieju głównym z cyklu WTA.
Domachowska (WTA 286) pokonała 6:4, 2:6, 6:2 Niemkę Carolin Daniels (WTA 514). Wcześniej wyeliminowała Francuzkę Constance Sibille (WTA 332) i Hiszpankę Arantxę Parrę-Santonję (WTA 206).

Linette (WTA 239) w poniedziałkowym meczu pokonała Słowenkę Masę Zec-Peskrić (WTA 236) 6:2, 6:0. W poprzednich rundach wyeliminowała Białorusinkę Polinę Pechową (WTA 346) i Słowaczkę Lenkę Jurikovą (505).

Dla 21-letniej Linette będzie to debiut w turnieju głównym z cyklu WTA. W pierwszej zagra z Rosjanką Olgą Puczkową (WTA 76) a Domachowska z inną zawodniczką z kwalifikacji, Amerykanką Shelby Rogers (WTA 188).

Mniej szczęścia w losowaniu miały pozostałe Polki, które przegrały z dwiema najwyżej rozstawionymi zawodniczkami kwalifikacji. Justyna Jegiołka odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji z Serbką Vesną Dolonc (WTA 96), a Katarzyna Piter z Włoszką Flavią Pennettą (WTA 158).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida