ATP w Rzymie. Roger Federer rywalem Jerzego Janowicza

Roger Federer pokonał łatwo w dwóch setach Gilles'a Simona (6:1, 6:2) i o półfinał turnieju w Rzymie zagra z Jerzym Janowiczem. Będzie to pierwszy pojedynek Szwajcara z tenisistą z Polski.

Federer Simona ograł łatwo. W pierwszym secie dwukrotnie przełamał serwis rywala, a przy własnym podaniu stracił w sumie cztery punkty i wygrał set 6:1. W drugim Francuz walczył ambitniej, zmusił Szwajcara do lepszej gry, ale seta nie był w stanie wygrać. Został przełamany już w pierwszym gemie, a ostatni, przy serwisie rywala, przegrał do zera.

Federer w turnieju w Rzymie jeszcze nie stracił seta. W drugiej rundzie pokonał Włocha Starace, w trzeciej pokonał Simona. O półfinał turnieju w Rzymie zagra z Jerzym Janowiczem, który w trzech setach rozprawił się z Richardem Gasquetem.

Roger Federer to obecnie trzeci tenisista w rankingu ATP. Szwajcar uważany jest przez wielu ekspertów za tenisistę wszech czasów. W swojej karierze wygrał 17 turniejów wielkoszlemowych, sześciokrotnie triumfował w ATP World Tour Finals, w sumie wygrał 76 turniejów rangi ATP World Tour. Był numerem jeden rankingu ATP przez 286 tygodni.

Federer jeszcze nigdy w karierze w singlu nie grał z żadnym tenisistą z Polski.

Mecz Janowicza z Federerem odbędzie się w piątek po godz. 21. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida