Tenis. Kim jest następny przeciwnik Janowicza - Richard Gasquet?

2 : 1
Informacje
ATP Rzym - 1/8 finału singla
Czwartek 16.05.2013 godzina 19:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
J.Janowicz
3
7
6
2
R.Gasquet
6
6
4
1
Jerzy Janowicz w 1/8 finału turnieju w Rzymie po pokonaniu Jo-Wilfrieda Tsongi zmierzy się z innym Francuzem - Richardem Gasquetem - obecnie 9. zawodnikiem rankingu ATP. Spotkanie odbędzie się w czwartek, godzina jeszcze nie jest ustalona. Relacja na żywo na Sport.pl
Kariera Gasqueta to modelowy przykład kariery współczesnego tenisisty. Zaczął trenować w wieku 4 lat pod okiem swojego ojca, który prowadził tenisowy klub TC Serignan. Już w wieku 9 lat trafił na okładkę Francuskiego Magazynu Tenisowego jako świetnie zapowiadający się młody zawodnik.

Zanim zamienił karierę juniorską na seniorską, w 2002 roku zdołał wygrać juniorskie French Open i US Open. W Australian Open doszedł do półfinału. Grając w Monte Carlo, w wieku 15 lat i 10 miesięcy stał się najmłodszym zawodnikiem w historii w serii Masters. Już rok później zapukał do pierwszej setki rankingu, gdzie był w niej najmłodszym tenisistą.

Przez ponad 10 lat kariery zdołał wygrać 9 turniejów ATP, a rok temu zdobył brązowy medal w grze podwójnej w parze z Julienem Benneteau podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Najwyżej w karierze był sklasyfikowany w rankingu ATP na 7. miejscu w 2007 roku.

Na początku kariery Francuza nazywano "nowym Rogerem Federerem", bo też gra bajecznie technicznie. Ale choć od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce, kariery na miarę Szwajcara nie zrobił.

Gasquet w swojej karierze ma też mało chwalebny incydent. W 2009 roku został oskarżony o spożycie niedozwolonych środków dopingowych - kokainy. Pierwotnie został zdyskwalifikowany na rok, ale karę skrócono do 2,5 miesiąca. Tenisista tłumaczył się, że całował się z nowo poznaną dziewczyną w klubie nocnym, która miała być pod wpływem kokainy.

Janowicz z Gasquetem zagrał do tej pory raz w karierze. W tym roku w Indian Wells przegrał 1:6, 4:6.