A.Rus
3
3
0
Urszula Radwańska wygrała mecz I rundy Indian Wells z Holenderką Arantxą Rus 6:3, 6:3. Jej rywalką w kolejnym meczu będzie Sloane Stephens, sensacyjna półfinalistka ostatniego Australian Open.
Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Polki. Już po 19 minutach prowadziła 5:0, trzykrotnie przełamując rywalkę. Wtedy coś się zacięło. Holenderka wygrała trzy kolejne gemy i zrobiło się nerwowo. Na szczęście Radwańska po raz kolejny potrafiła przełamać Rus i wygrać pierwszego seta.

Drugi rozpoczął się fatalnie, bo od straty własnego podania przez Radwańską. Polka jednak szybko odrobiła straty, a po chwili miała już przewagę. Niezwykle emocjonujący był piąty gem, w którym Radwańska, aby wygrać, musiała stoczyć z rywalką aż 24 wymiany. Ostatecznie Polka wygrała seta do 6:3.