ZEA: W Dubaju każdy może zagrać z mistrzem

W sobotę na konferencji prasowej poprzedzającej turniej Dubai Duty Free Tennis Championships 2013 odbyło się losowanie par zawodniczek. Duże zainteresowanie wzbudził program towarzyszący turniejowi, który przyciągnąć ma na widownię dzieci, młodzież oraz kobiety. Agnieszka Radwańska w I rundzie ma wolny los.
Dziennikarze obecni na konferencji zostali poproszeni o losowanie piłeczek z nazwiskami zawodniczek do drabinki turniejowej. Z pominięciem pierwszej rundy zagrają natomiast: Victoria Azarenka, Serena Williams, Agnieszka Radwańska i Angelique Kerber.

Impreza gości w Dubaju już po raz dwudziesty pierwszy. Duże zainteresowanie wzbudził program eventów towarzyszących turniejowi. Na 18 i 25 lutego zaplanowano "Dzień dzieci" skierowany do uczniów lokalnych szkół. Dzieci będą mogły zagrać z gwiazdami tenisa i dostać autografy.

We wtorki (19 i 26 lutego) będzie odbywał się "Dzień tenisa emirackiego". W te dni z kolei młodzież będzie miała okazję zmierzyć się z najlepszymi tenisistami świata.

Środy (20 i 27 lutego) to dni "Kliniki specjalnej troski". Wtedy szansę wizyty na kortach będą miały niepełnosprawne umysłowo dzieci, które podobnie jak inni małoletni będą mogły spróbować swoich sił z najlepszymi graczami profesjonalnego tenisa. Sponsorami cyklu środowych spotkań są firmy: Lacoste i Dubai Duty Free.

Żeńską część widowni przyciągnąć ma "Dzień kobiet", czyli codzienne lekcje prowadzone i przygotowane przez trenerów ze szkoły tenisa - Clark Francis Tennis. Spotkania będą odbywały się codziennie między 8 a 10 rano. Oprócz tego panie będą miały okazję zaprezentowania strojów, a najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone zaproszeniami do spa w Jumeirah Creekside Hotel i sesją zdjęciową w anglojęzycznym dzienniku "Gulf News".

"Fantastyczny dzień" jest natomiast skierowany do wszystkich fanów chcących pokazać się podczas parady w kostiumach swoich zawodników. Najlepsze zaprezentowane stroje będą oceniane przez tenisistów i nagradzane biletami na mecze finałowe oraz karnetami do spa i restauracji.

Na konferencji prasowej turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships w Dubaju obecni byli m.in.: prezes Dubai Duty Free - George Horan i wiceprezes - Colm McLoughlin, dyrektor turnieju - Salah Tahlak, wiceprezes Tennis Emirates - Abdul Rahman Falaknaz oraz tenisistki: Anastasia Pavlyuchenkova, Julia Goerges i Angelique Kerber.

Pierwsze mecze Dubai Duty Free Tennis Championships odbędą się w najbliższy poniedziałek. Turniej potrwa od 18 lutego do 2 marca.

Tekst pochodzi z serwisu Informacyjnej Studenckiej Agencji ( www.isanews.pl )