Masters. Murray w półfinale

Andy Murray w dwóch setach pokonał Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę 6:2, 7:2 i awansował do półfinału turnieju Masters.

Tsonga w Londynie przegrał dwa pierwsze mecze, ale przed spotkaniem z Murrayem wciąż mógł wyjść z grupy - wystarczyło wygrać w dwóch setach. Ten mecz jednak Francuzowi kompletnie nie wyszedł. W pierwszej partii Murray dwukrotnie przełamał rywala, prowadził 4:0 i bezpiecznie dowiózł prowadzenie do końca. Tsonga popełniał masę niewymuszonych błędów oraz słabo serwował.

Murray zapewnił sobie awans już po pierwszym secie, ale Tsonga w drugiej partii nie rezygnował. Znowu został szybko przełamany, ale pod koniec seta złapał rytm i zdołał doprowadzić od tie-breaka. W nim rządził już tylko Szkot, który wygrał 7:3.

Djoković w półfinale

W pierwszym piątkowym meczu Novak Djoković pokonał w dwóch setach Tomasa Berdycha i wygrał grupę A. Berdych przez tę porażkę odpadł z turnieju i zakończył sezon.

W półfinale Djoković zmierzy się z drugim tenisistą z grupy B, a Murray zagra z liderem. W sobotę Roger Federer zagra z Juanem Martinem Del Potro, a David Ferrer z Janko Tipsareviciem.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?