Masters. Djoković pokonuje Berdycha i wygrywa grupę

Novak Djoković pokonał w dwóch setach Tomasa Berdycha i wygrał grupę A w londyńskim turnieju Masters. Berdych przez tę porażkę odpadł z turnieju i zakończył sezon.

Czy Novak Djoković wygra turniej Masters?

W pierwszym secie Serb od początku zdominował przebieg wydarzeń na boisku i już w trzecim gemie przełamał swojego rywala, nie pozostawiając wątpliwości, kto jest lepszy. Czech zdołał wygrać jedynie dwie partie przy swoim podaniu, jednak w drugim secie zdecydowanie nabrał wigoru.

Kiedy w trzecim secie Novak przełamał rywala, wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się bardzo szybko, jednak Berdych szybko wygrał gema przy podaniu rywala i wrócił do walki.

Do końca drugiego seta toczyła się wyrównana walka i kiedy w tie-breaku Czech prowadził 3:0, wyglądało na to, że będziemy oglądać jeszcze jednego seta. Serb wrócił jednak na właściwe tory i ostatecznie wygrał 8:6, a całego seta 7:6.

W półfinale Djoković zmierzy się z kimś z trójki Janko Tipsarević, Juan Martin Del Potro, David Ferrer.

Czy Novak Djoković może wygrać cały turniej Masters? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.