Rafael Nadal twarzą serwisu pokerowego

Złoty medalista olimpijski i wielokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych Rafael Nadal dołączył do zespołu pokerowego PokerStars. Hiszpański tenisista będzie od tej pory wspierał największy internetowy serwis pokerowy i zachęcał fanów innych dyscyplin sportowych do udziału w najpopularniejszych na świecie turniejach w pokera.
- Nie jest tajemnicą, że kocham rywalizację i zawsze daję z siebie wszystko, czy to na korcie tenisowym, polu golfowym czy w grach wideo - mówi Nadal. - Kiedy odkryłem pokera, postanowiłem dołączyć do PokerStars, bo oni wiedzą, jak być na szczycie i co cechuje prawdziwych mistrzów. Bardzo się cieszę, że mogę z nimi współpracować - powiedział Rafael Nadal.

Mimo że tego lata Nadal będzie koncentrować swoje wysiłki na korcie, wolne chwile planuje poświęcić na doskonalenie gry w pokera. Wszystko po to, by już jesienią wystartować w barwach PokerStars w turniejach internetowych. Tenisista weźmie także udział w kampaniach reklamowych oraz imprezach charytatywnych organizowanych przez serwis.

- Rafa Nadal ma wszystkie cechy, które stanowią kwintesencję tego, o co chodzi w sportowej rywalizacji - mieszankę talentu, intelektu, poświęcenia i psychicznej wytrzymałości, które cechują mistrzów w każdej dziedzinie sportu - mówi Mark Scheinberg, Prezes Zarządu PokerStars. - Jesteśmy dumni, że Rafa został ambasadorem naszej marki i cieszy nas możliwość wspierania go w opanowaniu gry w pokera - dodał Scheinberg.

Dołączenie Nadala do PokerStars ma kluczowe znaczenie dla przyciągnięcia do serwisu nowych graczy, zwłaszcza w rodzimej Hiszpanii, w której po niedawnym przyznaniu rządowych licencji na prowadzenie internetowych serwisów pokerowych popularność tej gry ogromnie wzrosła.