Tenis. Nadal wyeliminowany w ćwierćfinale turnieju w Halle

Philipp Kohlschreiber wyrzucił w ćwierćfinale turnieju w Halle triumfatora French Open Rafaela Nadala.
Niemiec wygrał w dwóch setach 6:3, 6:4 z Nadalem ledwie cztery dni po siódmym triumfie Hiszpana w French Open. Kolhlschreiber uporał się z rywalem w zaledwie 86 minut, wygrał 27 z 30 punktów przy pierwszym serwisie

Było to pierwsze zwycięstwo Kohlschreibera z Nadalem w karierze, Niemiec przegrał 12 wcześniejszych pojedynków, ale jeszcze nigdy wcześniej nie rywalizowali na trawie. Kohlschreiber zagra w półfinale turnieju w Halle ze zwycięzcą pojedynku Tomas Berdych - Tommy Haas.