Tenis. Nadal zagra z Djokoviciem na Santiago Bernabeu. Tenisowy rekord frekwencji?

14 lipca Rafael Nadal rozegra mecz tenisowy z okazji 110-lecia istnienia Realu Madryt. Spotkanie odbędzie się na Santiago Bernabeu, a rywalem Hiszpana, który jest kibicem Realu, będzie lider rankingu ATP Novak Djoković. Wielkość obiektu stworzy szansę na pobicie rekordu Guinnessa dotyczącego frekwencji na meczu tenisowym.
Do tej pory najwięcej widzów obejrzało z wysokości trybun mecz Kim Clijsters z Sereną Williams, który odbył się w 2010 roku na piłkarskim stadionie w Brukseli. Spotkanie przyciągnęło na obiekt 35681 osób.

Stadion Realu Madryt może pomieścić ponad 80 tysięcy kibiców, a organizujące mecz fundacje Rafaela Nadala i Realu Madryt marzą o zapełnieniu wszystkich krzesełek.

Rafael Nadal od zawsze kibicuje Realowi Madryt, natomiast Novak Djoković podczas turnieju w Madrycie wszedł na kort ubrany w koszulkę "Królewskich".

Federer odmówił

Zaproszenie do udziału w meczu odrzucił kilka tygodni wcześniej Roger Federer. Szwajcar, który najczęściej rywalizuje z Nadalem w imprezach pokazowych, nie zdecydował się na przybycie do Madrytu z powodu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, które rozpoczynają się dwa tygodnie później.