Tenis. Kraków blokuje inwestycję Radwańskich

Przegląd prasy. Rodzina Radwańskich chce wybudować w Krakowie nowoczesny ośrodek tenisowy. Wygląda jednak na to, że miasto nie jest za bardzo zainteresowane inwestycją - czytamy we wtorkowym ?Super Expressie?.
- Wiem, że miasto ma problemy z pieniędzmi, ale my nie chcemy ani złotówki. Prosimy tylko o ziemię, na której moglibyśmy rozpocząć budowę. Miasto też miałoby z tego korzyści - tłumaczy we wtorkowym "Super Expressie" Robert Radwański, ojciec tenisistek Agnieszki i Urszuli. Jego zdaniem Urząd Miasta posiada takie tereny, ale brakuje z jego strony dobrej woli.

- To byłby duży elegancki obiekt, na którym dałoby się rozegrać poważny turniej. 4-5 kortów w hali, do tego 10 otwartych, restauracja, sklep kręgielnia - przedstawia swoją wizję Radwański. - Mamy przygotowane jakieś 10-15 milionów złotych na budowę, teraz potrzebujemy tylko terenu, około hektara - dodaje.

Radwańscy ponad rok temu rozmawiali w tej sprawie z władzami miasta, ale najwyraźniej nie dało to żadnych efektów. - Usłyszeliśmy, że miasto jest zainteresowane naszym projektem, ale od tego czasu panuje pat, nikt z nami nie chce rozmawiać - mówi rozżalony Radwański.