Masters. Fyrstenberg i Matkowski w finale debla

1 : 2
Informacje
ATP World Tour Finals - Półfinał debla
Sobota 26.11.2011 godzina 19:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Bhupathi / Paes
4
6
6
1
Fyrstenberg / Matkowski
6
4
10
2
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zagrają w niedzielnym finale turnieju ATP World Tour Finals (z pulą nagród 5,07 mln funtów). W półfinale polska para pokonała Mahesha Bhupathiego i Leandera Paesa z Indii 6:4, 4:6, 10-6. W niedzielę nasz debel zmierzy się z Maksem Mirnym z Białorusi i Danielem Nestorem z Kanady. Relacja na Zczuba.pl od godz. 16.30.
Polacy, którzy do półfinału awansowali, zajmując drugie miejsce w grupie B, nie byli faworytami starcia ze zwycięzcami rywalizacji w grupie A. "Frytka" i "Matka" od początku grali jednak bardzo uważnie, zdobywali punkty przy swoich serwisach, a przy stanie 5:4 przełamali podanie Hindusów i wygrali seta.

Bhupathi i Paes jeszcze nie zdążyli dojść do siebie po porażce w pierwszej partii, a już przegrywali w drugiej 0:2. Fyrstenberg i Matkowski przełamali rywali po raz drugi w meczu, wykorzystując trzeci breakpoint. Niestety, Hindusi straty odrobili błyskawicznie, a przy stanie 4:4 przełamali Polaków i przy swoim serwisie wygrali gema, który dał im triumf w drugim secie.

W tie-breaku polska para zagrała świetnie od stanu 4:5. Wtedy asa zaserwował Matkowski, a później nasi zawodnicy zdobyli jeszcze cztery punkty z rzędu i prowadząc 9:5 mieli cztery piłki meczowe. Wykorzystali drugą z nich.

W niedzielnym finale Fyrtenberg i Matkowski zmierzą się z Białorusinem Maksem Mirnym i Danielem Nestorem z Kanady. Polacy po raz pierwszy w karierze staną przed szansą wygrania turnieju nazywanego nieoficjalnymi mistrzostwami świata. Jeśli pokonają parę białorusko-kanadyjską, osiągną swój życiowy sukces. Obecnie za najlepszy wynik "Frytki" i "Matki" uważany jest tegoroczny finał US Open.

Dobry sezon deblistów - menedżer Polaków zadowolony ?


Tak relacjonowaliśmy - Zczuba na żywo ?