Federer: Kei Nishikori będzie wielki

0 : 2
Informacje
ATP World Tour Finals - Grupa B
Wtorek 22.11.2011 godzina 21:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
R.Nadal
3
0
0
R.Federer
6
6
2
Żywa legenda światowego tenisa, Roger Federer, chwali wschodzącą gwiazdę z Japonii - Kei Nishikoriego i zapowiada mu wielką przyszłość. - To tylko kwestia czasu zanim awansuje do dziesiątki, a może nawet do piątki najlepszych tenisistów - powiedział Szwajcar.
Kei Nishikori zadziwił tenisowy świat wygrywając z Tsongą, Berdychem i Djokoviciem i awansując na 24. pozycję w rankingu ATP. Roger Federer, który miał okazję przyjrzeć mu się na turnieju w Bazylei, gdzie Japończyk pokonał, zmęczonego sezonem, Djokovica utrzymuje, że mamy do czynienia z wielkim talentem.

Nishikori debiutował w 2008 roku i jako najmłodszy tenisista w historii awansował do czołowej setki. Okrzyknięto go wtedy Debiutem Roku ATP, jednak w następnym sezonie kontuzja zahamowała nieco rozwój jego kariery. Teraz powraca by budować swoją pozycję w męskim tenisie. W Szanghaju w turnieju z serii masters awansował do półfinału, wcześniej pokonując Jo-Wilfreda Tsongę, a w Bazylei do finału, i tam właśnie Federer miał okazję, by przyjrzeć mu się bliżej.

- Od pierwszej chwili gdy go ujrzałem, a miał wtedy 17 lat, wiedziałam, że ma wielki potencjał. Było mi bardzo miło obserwować go w Szanghaju i tu w Bazylei. Pokonał Djokovica w jego najlepszym sezonie, pokonał Berdycha, który również ma za sobą świetny sezon - to było coś - mówił Numer Cztery światowego tenisa.

Federer jest przekonany, że Nishikori, którego karierę śledzi cała, stęskniona tenisowych sukcesów Japonia, całkiem niedługo awansuje do czołowej dziesiątki, a może nawet piątki.

Czyżby wielki Szwajcar, który powoli kończy swoją wspaniałą karierę, szukał godnego następcy?

Rozbity Nadal: Brakuje mi pasji ?