Tenis. Rywalka Radwańskiej wygrała turniej w Osace

Marion Bartoli, która walczy z Agnieszką Radwańską o udział w prestiżowych zawodach Masters wygrała turniej w Osace. Półfinał z Andżeliką Kerber i finał z Samanthą Stosur rozegrała... jednego dnia.
Terminarz HP Open w Osace musiał zostać nagięty z powodu deszczu. Stosur i Bartoli otrzymały po wygraniu półfinałów czas na "odpowiedni odpoczynek", a potem stanęły do walki o puchar. Bartoli wygrała bez większych problemów 6-3, 6-1.

To siódmy tytuł w karierze Bartoli i jej drugi w tym sezonie. Francuska tenisistka jest jedyną rywalką Agnieszki Radwańskiej w drodze na kończący sezon turniej Masters, w którym weźmie udział osiem najlepszych tenisistek globu.

Najpierw obie zawodniczki wezmą udział w turnieju Kremlin Cup w Moskwie, który Bartoli rozpocznie od II rundy (zmierzy się z lepszą z pary Pierwak-Gajdosova). Jeżeli Radwańska wygra choć jeden mecz, automatycznie zapewni sobie awans do Masters. Jeżeli Polce się nie powiedzie, Bartoli do wyprzedzenia Agnieszki potrzebowała będzie triumfu w całych zawodach.