WTA w Moskwie. Safarowa lub kwalifikantka rywalką Radwańskiej

Lepsza z pojedynku Lucie Safarovej (27 WTA) z jedną z kwalifikantek będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie Kremlin Cup. Jeżeli Polka wygra ten mecz, zapewni sobie awans do turnieju Masters.
Agnieszka Radwańska została rozstawiona w Moskwie z numerem drugim, a w pierwszej rundzie dostała wolny los. Z Lucie Safarovą grała w karierze czterokrotnie. Trzy pojedynki, w tym tegoroczny w Dausze, kończyły się zwycięstwami Czeszki.

Jeszcze nie wiadomo, która tenisistka z kwalifikacji będzie rywalką Safarovej w pierwszej rundzie. Może być nią...Urszula Radwańska, która w sobotę pokonała w pierwszym eliminacyjnym meczu Marinę Melnikovą (364 WTA) 6:0 6:4. Do awansu do turnieju głównego potrzeba jej jeszcze dwóch zwycięstw.

Uwaga na Bartoli

Od II rundy turniej w Moskwie rozpocznie też Marion Bartoli - jedyna rywalka Agnieszki Radwańskiej w walce o ósme miejsce, dające prawo gry w kończącym sezon turnieju Masters w Stambule. W swoim pierwszym meczu Francuzka zmierzy się z lepszą z pary Pierwak-Gajdosova.

Jeżeli Radwańska wygra w Moskwie jeden mecz - automatycznie zapewni sobie awans do Masters. Jeżeli Polce się nie powiedzie, Bartoli do wyprzedzenia Agnieszki potrzebowała będzie triumfu w Kremlin Cup. Póki co wygrała turniej w Osace. W półfinale pokonała Andżelikę Kerber, a w finale ograła Samanthę Stosur.