Sport.pl

Puchar Davisa. Kolejne echa po zachowaniu Janowicza: "Dziecko, a nie sportowiec!"

Nie milkną echa po niedzielnym zachowaniu Jerzego Janowicza po przegranym przez Polskę meczu o baraż do Grupy Światowej z Chorwacją. Na twitterze wpis zamieścił były reprezentant Polski w piłce ręcznej Artur Siódmiak: "Właśnie obejrzałem...Janowicz show , powiem krótko...dziecko, a nie sportowiec. ..żenada!!!"
Janowicz przegrał w niedzielę z Marinem Ciliciem, dzięki czemu Chorwacja pokonała Polskę 3:1 w meczu Pucharu Davisa. Dziennikarze zadali pytanie, czy polskich tenisistów stać na awans do Grupy Światowej tych rozgrywek (16-zespołowa elita), czy poprzeczka nie jest podniesiona zbyt wysoko. Choć kierowali pytanie do kapitana polskiej reprezentacji Radosława Szymanika, mikrofon przejął Janowicz i wybuchnął.

- A kiedy my nie podnosimy poprzeczki? W każdym sporcie to robimy. Jesteśmy generalnie absolutnie krajem, który nie ma jakiejkolwiek perspektywy w sporcie, biznesie czy w życiu prywatnym dla nikogo. Studenci uczą się tylko po to, aby móc wyjechać. Trenujemy gdzieś po szopach, i to nie tylko w tenisie. Zbigniew Bródka musi ćwiczyć za granicą. Więc dlaczego macie wobec nas jakieś oczekiwania? Może sami wyjdźcie na kort, przepracujcie całe życie w ten sposób, a dopiero potem miejcie oczekiwania. To mnie już śmieszy. Każdy ma jakieś oczekiwania. Przeżyjcie generalnie to, co przeżywają sportowcy - pieklił się Janowicz.Sportowcy na Twitterze

Artur Siódmiak to nie jedyny sportowiec, który wypowiedział się w tej sprawie. "Jerzy Janowicz, co za burak" - napisał na Twitterze Wojtek Żaliński, polski siatkarz grający na pozycji przyjmującego. Michał Gołaś, polski kolarz, nawiązując do narzekań tenisisty, napisał: "my w szopie nie trenujemy!". Inny kolarz, Michał Kwiatkowski, skomentował zachowanie polskiego tenisisty słowami "przegrywać też trzeba umieć". Janowiczowi na konferencji prasowej puściły nerwy i zaatakował dziennikarzy.

Więcej o:
Komentarze (133)
Puchar Davisa. Kolejne echa po zachowaniu Janowicza: "Dziecko, a nie sportowiec!"
Zaloguj się
 • tamerlan80

  Oceniono 618 razy 310

  Jak wygrywał to warunki mu nie przeszkadzały. Teraz forma spadła to szuka winy wszędzie tylko nie u siebie. Była już sakramentalna "wina Tuska" czy jeszcze nie?

 • moje1982

  Oceniono 422 razy 240

  To najlepszy dowód na to, że orzełek na piersi to jest coś. Brawo panie Arturze!

 • kowalikhwdp

  Oceniono 301 razy 189

  Tym co powiedzial udowodnil jak slaba ma psychike jak na sportowca tej rangi

 • pablos3075

  Oceniono 195 razy 125

  Pismaki są od tego żeby pisać a sportowcy żeby grać, Jurek nie wziął się z znikąd, słyszeliśmy ile sklepów rodzice musieli sprzedać żeby go wytrenować, ale ile pieniędzy z Polskiego Związku Tenisowego dostał nikt nie wspomni.
  Poza tym punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, kiedy Jurek zarabiałby na życie pisząc artykuły dokładnie to samo by pisał co CI których tak obrażał - tak obrażał bo nie wykrzykuje się do kogoś kim ty jesteś, każdy jest kimś i ci ludzie nie znaleźli się tam bez powodu, też się kształcili żeby zostać kimś (dziennikarzem) - a rynek mediów jest jaki jest i to nie ich wina tylko nasza czytelników i słuchaczy to my ciągle gonimy za sensacją i wymuszamy takie gó...ane artykuły.
  Reasumując Panie Jerzy dużo pokory życzę i dużo pracy jeszcze przed Panem!!!!!!, poza tym kultura osobista niestety nie idzie w parze z umiejętnościami gry w tenisa.

 • boliver

  Oceniono 197 razy 105

  john mc enroe tez pyskowal ale gral, w taki sposob udowodnil co potrafi - najlepszy tenisista w historji

  niech jj zrobi to samo w szopie lub na korcie

 • mer-llink

  Oceniono 137 razy 63

  Npisał kowalikhwdp : ".Tym co powiedzial udowodnil jak slaba ma psychike jak na sportowca tej rangi".

  A niby to jakiej "rangi" zawodnmikiem jest p. Janowicz.?
  Przez pomyślny zbieg okoliczności awansował w okolice 3 dziesiątki. Ze swymi wygranymi trafił na dołek formy szerokiej czołówki, ale co POTEm wygrał? Bije go kazdy, nawet junirek z Błkanów!
  P Janowicz jest dośc wysko dziś,, bo jedzie na dawnym rankingu. Niedlugo - bo nie wygrywa - zacznie zjeżdżać z gwizdem.

  Technicznie to, prócz serwisu, pan Janowicz jest bardzo przeciętnym zawodnikiem. Tak gdzieś około 50. I tam się znajdzie wkrótce, i tam zostnie....
  Więc o jakiej "randze"p. Janowicza mówimy?
  Jakiejś takiej niższej podoficerskiej chyba.

 • adam_l27

  Oceniono 299 razy 27

  Teraz będą wałkować temat do oporu. To takich pismaków miał właśnie na myśli Janowicz. Celnie trafił !

 • oko-85

  Oceniono 321 razy 25

  Janowiczowi chodzilo o podejscie polskich mediow... a ze pismaki trzymaja sie razem i nie wolno ich krytykowac to czytamy artykuly jak ten...

 • przemyndol

  Oceniono 378 razy 20

  Buraki to pismaki !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX