Sport.pl

Wimbledon. Kubot i Janowicz poznali rywali w kwalifikacjach

Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz zaczną w poniedziałek rywalizację w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Wimbledonu. By zagrać w turnieju głównym, muszą wygrać po trzy spotkania.
2 : 0
Informacje
Wimbledon - I runda kwal. mężczyzn
Poniedziałek 13.06.2011 godzina 18:10
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
Ł.Kubot
6
6
2
N.Cirić
2
3
0
Łukasz Kubot po świetnym występie w turnieju na kortach imienia Rolanda Garrosa powrócił do pierwszej setki rankingu ATP, jednak musi brać udział w kwalifikacjach, gdyż przy ustalaniu listy zawodników brano pod uwagę starszy ranking. Polak w jest rozstawiony z numerem drugim. Jego pierwszym rywalem będzie Serb Nikola Cirić, zajmujący 178. pozycję w rankingu (Polak jest na 95. miejscu).

W kolejnych meczach Kubot może zagrać z sensacyjnym finalistą debla we French Open, Kolumbijczykiem Juanem Sebastianem Cabalem (189. ATP), a następnie z rozstawionym z numerem 24. Amerykaninem Bobbym Reynoldsem (109 ATP).

Trudniejsze losowanie miał Jerzy Janowicz (162. ATP). Polak już w pierwszym meczu zagra z rozstawionym z ósemką Marselem Ilhanem z Turcji (123. ATP). Jeżeli Janowicz pokona faworyzowanego Turka, to może pokusić się o awans do turnieju głównego.

W kwalifikacjach kobiet udział wezmą Urszula Radwańska i Magda Linette. Swoje rywalki poznają jeszcze w poniedziałek.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl »


Więcej o: