Wimbledon. Wielki pech Magdy Linette - kontuzja uda uniemożliwiła jej grę

1 : 1
Informacje
Wimbledon - I runda singla kobiet
Wtorek 30.06.2015 godzina 12:40
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
M.Linette
6
3
3
1
K.Nara
3
6
4
1
Składy i szczegóły
M.Linette
Polka poddała mecz z powodu kontuzji przy stanie 3:4 w trzecim secie.
K.Nara
Polka poddała mecz z powodu kontuzji przy stanie 3:4 w trzecim secie.
Debiutująca w Wimbledonie Magda Linette nie mogła we wtorek dokończyć meczu z Japonką Kurumi Narą, bo w trzecim secie przewróciła się i doznała kontuzji uda, która uniemożliwiła jej dalszą grę. Polka ze łzami w oczach skreczowała przy stanie 6:3, 3:6 i 3:4.
Linette świetnie zaczęła decydującą partię, przełamała podanie Japonki i wyszła na prowadzenie 2:0, ale właśnie wtedy prawdopodobnie doznała urazu, który kilkanaście minut później uniemożliwił jej całkowicie grę. Polka prowadziła jeszcze 3:1, ale później straciła kilka gemów, a przy 3:4 wezwała na kort fizjoterapeutkę. Przerwa medyczna nic jednak nie dała. Linette wyszła na kort, spróbowała zaserwować, ale od razu poczuła, że noga ją boli, i ze łzami w oczach podeszła do siatki, żeby poddać spotkanie.

Polka może mówić o wielkim pechu, bo Nara (WTA 57) była w jej zasięgu. Spotkanie było wyrównane, w pierwszym secie agresywniej grała Polka, która więcej ryzykowała i częściej ruszała do przodu. W drugim secie role nieco się odwróciły, ale decydującą partię Linette zaczęła niezwykle skoncentrowana, posłała świetną piłkę po linii, po chwili zdobyła punkt przy siatce i wyszła na prowadzenie. Wiele wskazywało na to, że zdoła je utrzymać.

Linette walczyła o pierwsze w karierze wielkoszlemowe zwycięstwo, miesiąc temu w debiucie w Szlemie odpadła w I rundzie Rolanda Garrosa z Włoszką Flavią Pennettą. Później zaliczyła kilka bardzo dobrych występów na trawie - w Nottingham pokonała Słowaczkę Danielę Hantuchovą, a w imprezie ITF w Ilkley sięgnęła finału, zwyciężając po drodze m.in. Niemkę Annikę Beck, która w Paryżu pokonała Agnieszkę Radwańską.

- Uwierzyłam w siebie, zobaczyłam niedawno, że do zawodniczek ze ścisłej czołówki wcale mi tak wiele nie brakuje - mówiła pełna optymizmu Linette w niedawnej rozmowie ze Sport.pl. Polka, trenująca na co dzień w Chinach i Chorwacji, niedawno awansowała na 97. miejsce na liście WTA, najwyższe w karierze.

W Londynie Linette miała też wystąpić w deblu w parze z Mandy Minellą z Luksemburga. We wtorek po południu nie było jeszcze wiadomo, jak poważny jest uraz i czy uniemożliwi on Polce grę w deblu.Wygraj piłkę, którą kopali Messi, Neymar lub Krychowiak [KONKURS]


Zdjęcie Lotto buty tenisowe męskie COURT LOGO VIII Q7279 Zdjęcie Wilson owijki tenisowe Pro Overgrip Zdjęcie Wilson Rakieta WILSON TEMPEST FOUR BLX
Lotto buty tenisowe męskie ... Wilson owijki tenisowe Pro ... Wilson Rakieta WILSON TEMPE...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info