Wimbledon Bouchard ograła Halep i zagra w finale!

Eugenie Bouchard pokonała Simone Halep i zagra w finale Wimbledonu! Jej rywalką będzie Czeszka Petra Kvitova. To pierwszy wielkoszlemowy finał w karierze Kanadyjki.

Przed meczem nieznaczną faworytką była Halep. Rumunka zagrała znakomity turniej w Paryżu podczas Roland Garrosa, gdzie dopiero w finale przegrała z Marią Szarapową. Tegoroczne turnieje wielkoszlemowe w wykonaniu Kanadyjki kazały jednak sądzić, że postawi ona twardy opór Rumunce. W tym roku grała już w półfinałach Australian Open i Roland Garrosa, ale dopiero teraz udało jej się awansować do finału.

W pierwszym secie mecz był bardzo wyrównany. Obie zawodniczki przegrały swoje drugie gemy serwisowe, ale później konsekwentnie wygrywały już partie wszystkie przy swoim podaniu.

W tie-breaku Halep prowadziła już 4-2 i serwowała. Wydawało się, że dokończy dzieła i znacznie zbliży się do finału, ale Rumunka wygrała tylko jedną z kolejnych sześciu piłek i to Kanadyjka, która grała dużo agresywniej, ryzykowała i odważnie atakowała wykazując się bardzo szerokim wachlarzem zagrań

W drugim secie Bouchard nie dała już szans rywalce. Halep wygrała co prawda pierwszego gema, gdy serwowała, ale pięć kolejnych gemów z rzędu zgarnęła Kanadyjka i jasnym było, że to Bouchard zmierzy się w finale z Kvitovą. Halep urwała Bouchard jeszcze jednego gema, ale ostatecznie szósta piłka meczowa została wykorzystana, a mecz zakończył się wynikiem 7:6 6:2. Mecz o zwycięstwo w turnieju pań odbędzie się w sobotę. Relacja na żywo w Sport.pl