Wimbledon 2014. Radwańskiej odpadła rywalka. Azarenka przegrała w II rundzie

Dziewiąta w światowym rankingu Wiktoria Azarenka przegrała w II rundzie Wimbledonu z Serbką Bojaną Jovanovski (45. WTA) 6:3, 3:6, 7:5. Białorusinka była potencjalną rywalką Polki w ćwierćfinale.
Jovanovski zrewanżowała się tym samym Azarence za porażkę sprzed czterech lat w Londynie. Przegrała wówczas 1:6, 4:6. W środę Białorusinka przegrała swój serwis w sumie cztery razy (trzykrotnie w decydującym secie), a rywalkę przełamała trzy razy. W sumie wygrała 104 wymiany, o cztery więcej niż Jovanovski, ale miała więcej niewymuszonych błędów (26:22). W osiągnięciu zwycięstwa nie pomogła jej nawet duża przewaga w kończących zagraniach. Zaliczyła 46 "winnerów", a Serbka - 27. Kluczowa była bardzo niska 19-procentowa skuteczność przy break pointach. Jovanovski wygrała 4 z 7 piłek na przełamanie (57 proc.).

Z Azarenką Radwańska wygrała zaledwie cztery z 16 spotkań. Z Jovanovski grała dziewięć razy i wygrała sześć meczów.

W środę Radwańska pokonała Australijkę Casey Dellacquę 6:4, 6:0. W III rundzie zmierzy się z reprezentującą Australię Jarmilą Gajdosovą (WTA 177) lub Portugalką Michelle Larcher de Brito (WTA 102).

Zdjęcie Lotto Buty Tenisowe Damskie T- Tour 600 W Q3819 Zdjęcie Wilson Six One Comp Zdjęcie WILSON Torba tenisowa BLX Tour Federer Super Six LTD
Lotto Buty Tenisowe Damskie... Wilson Six One Comp WILSON Torba tenisowa BLX T...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info


Więcej o: