Wimbledon 2014. Rekordowy Wielki Szlem dla Polaków!

Paula Kania (WTA 175) pokonała w trzeciej rundzie eliminacji Wimbledonu Amerykankę Shelby Rogers (WTA 170) 7:6, 4:6, 6:3. To oznacza, że po raz pierwszy w historii w turnieju głównym wielkoszlemowego turnieju zobaczymy aż siedmioro Polaków!

Pewny udział w Wimbledonie dzięki miejscom w rankingu WTA i ATP miały Agnieszka Radwańska (WTA 4), Urszula Radwańska (WTA 92), Katarzyna Piter (WTA 103), Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot i Michał Przysiężny.

Do eliminacji przystąpiły Magda Linette (WTA 124) i Kania. Pierwsza przegrała w I rundzie z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok (WTA 167) 6:7 (6-8), 1:6, jednak druga pokonała trzy wyżej notowane rywalki. Dzięki temu tegoroczny turniej będzie rekordowy pod względem liczby Polaków w I rundzie singla.

21-letnia Kania po raz drugi próbowała się dostać do Wimbledonu. Przed rokiem odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji. Nie udało jej się wejść także do US Open 2013 oraz w latach 2013-14 do Rolanda Garrosa.

Tym razem jednak dała radę, a spotkanie z Rogers miało dramatyczny przebieg. W pierwszym secie Polka obroniła dwa break pointy, a sama nie wykorzystała czterech. Partię zakończył arcydługi tie-break, którego Kania wygrała 14-12. Drugiego seta Polka zaczęła znakomicie. Szybko przełamała rywalkę i prowadziła już 3:0. Ale w końcówce dwa gemy serwisowe Polki wygrała Amerykanka. W ostatniej partii decydujący był gem ósmy. Przy stanie 4:3, Kania przełamała Rogers i w kolejnym gemie zakończyła batalię.