6
6
7
3
Andy Murray będzie przeciwnikiem Jerzego Janowicza w półfinale Wimbledonu. Szkot pokonał w ćwierćfinale po niezwykle emocjonującym meczu Hiszpana Fernando Verdasco 3:2 (4:6, 3:6, 6:1, 6:4, 7:5) .
Również w środę, w polskim ćwierćfinale Wimbledonu, Janowicz gładko ograł w trzech setach Łukasza Kubota. Gdy schodził z kortu, tuż obok Murray rozpoczynał czwartego seta pojedynku z Hiszpanem. Przegrywał 1:2, ale już od kilkudziesięciu minut wracał do gry.

W dwóch pierwszych setach Szkot kompletnie sobie nie radził z podaniem przeciwnika. Jego returny często lądowały na autach lub prosto pod rakietą Hiszpana. Przy wymianach, cofając się do głębokiej defensywy i czekając na błędy Verdasco, sam psuł łatwe piłki i nie trafiał w kort.

Wszystko zmieniło się w trzecim secie. Murray znacznie poprawił serwis. Wykorzystywał każdy błąd Verdasco i pokazał, że gra z nożem na gardle tylko dodatkowo go mobilizuje. Po łatwym wygraniu dwóch kolejnych partii kolejną porcję nerwów zafundował kibicom w piątym secie, którego wygrał 7:5.

Drugą półfinałową parę tworzą Novak Djoković i Juan Manuel del Potro, którzy swoje spotkania, podobnie jak Janowicz, rozstrzygnęli w trzech setach. Serb pokonał Tomasa Berdycha, Del Potro okazał się lepszy od Davida Ferrera.

Półfinałowe pojedynki odbędą się w piątek.