Wimbledon. Djoković w półfinale. Zagra z Del Potro

Serb Novak Djoković pokonał w trzech setach (7:6, 6:4,6:3 ) Czecha Tomasa Berdycha i awansował do półfinału Wimbledonu. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Juan Martin Del Potro.

Będący numerem jeden rankingu ATP Serb awans do półfinału zapewnił sobie chwilę po tym, jak swój mecz z Davidem Ferrerem wygrał Del Porto. Podobnie jak Argentyńczyk ,do zwycięstwa potrzebował zaledwie trzech setów.

Czech był dla niego równorzędnym rywalem tylko w pierwszej partii. Przez całe spotkanie Djoković imponował serwisem, zaliczając aż 16 asów.

Rozstawiony z numerem 8. Del Porto wyżej notowanego Ferrera (turniejowa 4) do gry zniechęcił już w pierwszym secie. Hiszpan zdołał ugrać tylko dwa gemy. W kolejnym nadal dominował Argentyńczyk, który tym razem zwyciężył 6:4. Na nic zdał się zryw Hiszpana w trzeciej partii. Spotkanie zakończyło się dla niego porażka po tie-breaku.

Mecz Djokovicia z Del Porto, podobnie jak drugi finał z udziałem jednego z dwóch Polaków Jerzego Janowicza lub Łukasza Kubota (grają ze sobą), odbędzie się w piątek.