Wimbledon. Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie

Rozstawiona z czwórką Agnieszka Radwańska wygrała w II rundzie Wimbledonu z Francuzką Mathilde Johansson (WTA 98) 6:1, 6:3.

Aż 17 niewymuszonych błędów oraz cztery podwójne błędy serwisowe w pierwszym secie popełniła Johansson, czym znacząco ułatwiła zadanie Radwańskiej. Polka przegrała tylko jednego gema, dwukrotnie przełamała podanie Francuzki i po 32 minutach rozstrzygnęła seta na swoją korzyść, wygrywając 6:1.

Drugi gem zaczął się idealnie dla Polki, która dwukrotnie przełamała serwis Johansson, objęła prowadzenie 3:0 i... łatwo przegrała dwa kolejne gemy, w tym jeden swój serwisowy. Szósty gem drugiej partii to niesamowita walka z obu stron. Francuzka była o krok od wyrównania, miała dwa break pointy, ale Polka skutecznie się broniła i w decydujących momentach świetnie trafiała w kort.

W siódmym gemie, przy prowadzeniu Johansson 40:30, mecz przerwano z powodu deszczu. Kort przykryto płachtą, tenisistki zeszły do szatni. Po prawie 50 minutach zawodniczki wróciły do gry, o deszcz już się nie musiały martwić - nad kortem centralnym zamknięto dach. Po przerwie Johansson wygrała swój gem serwisowy, ale dwa kolejne należały do Radwańskiej. Polka wygrała drugiego seta 6:3

Johansson swoją niedokładną grą ułatwiła zadania Radwańskiej. Polka grała przeciętnie, ale przeciwniczka seryjnymi błędami oddawała jej punkty. W całym spotkaniu popełniła aż 29 niewymuszonych błędów przy ledwie siedmiu Polki i oddała aż sześć punktów po podwójnych błędach serwisowych.

O czwartą rundę Wimbledonu Radwańska, która przed rokiem doszła aż do finału, zagra z Amerykanką Madison Keys. 18-latka, która w rankingu WTA jest 52., wyeliminowała w drugiej rundzie rozstawioną z numerem 30 Niemkę Monę Barthel (6:4, 6:2). Keys z Radwańską do tej pory grała raz - w 2012 roku w Miami przegrała łatwo 1:6, 1:6.