Wimbledon. Mary Joe Fernandez: W tenisowej rzeczywistości Radwańska jest ewenementem

1 : 2
Informacje
Wimbledon - Finał singla kobiet
Sobota 07.07.2012 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
A.Radwańska
1
7
2
1
S.Williams
6
5
6
2
- Czy Radwańska może wygrać turniej Wielkiego Szlema? Na pewno, na początku trzeciego seta, wydawało się, że wygra z Sereną Williams finał Wimbledonu - powiedziała Sport.pl była amerykańska tenisistka Mary Joe Fernandez.
- Agnieszka zaimponowała przede wszystkim wiarą i determinacją, nie poddała się, mimo, że Serena w pierwszym secie grała rewelacyjnie. W drugim secie pokazała, dlaczego jest numerem dwa na świecie. Zobaczyliśmy niezwykłą mentalną twardość i niesamowitą regularność, praktycznie nie popełniała żadnych błędów. Świetnie się ruszała, widziała na korcie wszystko, pokazała tym meczem, że może pokonać każdą przeciwniczkę - chwaliła Radwańską po meczu Fernandez.

- Czy może wygrać turniej Wielkiego Szlema? Na pewno, na początku trzeciego seta, wydawało się, że wygra dziś z Sereną Williams finał Wimbledonu - powiedziała finalistka Australian Open i US Open, dziś ekspertka stacji ESPN.

- Agnieszka w tenisowej rzeczywistości zdominowanej przez siłę, jest ewenementem. Nie ma żadnej potężnej broni w postaci mocnego serwisu, czy bardzo mocnego forhendu, ale jej bronią jest to, że umie grać tak, że przeciwnicy nie są w stanie pokazać pełni umiejętności. Jej bronią jest jej głowa, inteligencja. Przebija za siatkę niemal wszystko, jest niesamowicie regularna - komplementuje Polkę Mary Joe Fernandez.

- Mnie osobiście wyjątkowo miło się na nią patrzy, bo ja też nie słynęłam z wielkiej siły, ale właśnie z wytrzymałości i regularności w dłuższych wymianach. Agnieszka na pewno jest w stanie wygrać Szlema. Jej gra najbardziej pasuje do Wimbledonu, ale na twardych kortach w Australii i Nowym Jorku też ma szansę. Agnieszka nie stoi w miejscu, spójrzcie jaki ma rewelacyjny sezon, w tym roku przegrała tylko z czterema tenisistkami. Jest mocniejsza fizycznie niż kiedyś, jeśli jeszcze nieco poprawi siłę serwisu i returnu, będzie jeszcze groźniejsza - dodaje.