Wimbledon. Sandra Zaniewska przeszła kwalifikacje

Swój życiowy sukces osiągnęła młoda tenisistka Sandra Zaniewska (WTA 160). 20-letnia Polka wygrała trzy mecze w kwalifikacjach i awansowała do turnieju głównego wielkoszlemowego Wimbledonu.
20-letnia Polka nadspodziewanie dobrze poradziła sobie w kwalifikacjach. W decydującym meczu pokonała reprezentująca Kazachstan Sesil Kataranczewą (WTA 115) rozstawioną z piątką 6:3, 4:6, 6:4.

Wcześniej w pierwszej rundzie pokonała 6:1, 6:1 Noppawan Lertcheewakarn z Tajlandii (WTA 161) a w drugiej w dwóch szybkich setach wyrzuciła rozstawioną z numerem 23. Rumunkę Mihaelę Buzarnescu (WTA 143) 6:3, 6:1.

W środę awans do turnieju głównego wywalczył też Jerzy Janowicz (ATP 135), który w decydującym meczu pokonał Amerykanina Denisa Kudlę (ATP 176) 6:1, 6:0, 6:2. W pierwszej rundzie kwalifikacji odpadła Marta Domachowska.

Pięcioro Polaków w turnieju głównym!

W turnieju głównym dzięki wysokim lokatom w światowych rankingach start zapewniony mają: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska i Łukasz Kubot. Teraz dołączyli do nich Zaniewska i Janowicz. Polska jeszcze nigdy nie miała pięciorga reprezentantów w pierwszej rundzie seniorskiego turnieju wielkoszlemowego!

Wimbledon zacznie się w Londynie w poniedziałek.