Roland Garros. Maria Szarapowa i Na Li uzupełniły skład półfinalistek

2 : 0
Informacje
Roland Garros 2011 - Ćwierćfinał singla kobiet
Środa 01.06.2011 godzina 14:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
Na Li
7
6
2
W.Azarenka
5
2
0
Maria Szarapowa i Na Li awansowały w środę do półfinału wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego w Paryżu na kortach imienia Rolanda Garrosa. Rosjanka pokonała 6:0, 6:3 Niemkę Andreę Petković a Chinka okazała się lepsza od Białorusinki Wiktorii Azarenki.
Szarapowa nie dała żadnych szans Petković, która mogła zostać pierwszą Niemką od czasów Steffi Graf, która zagrałaby w Paryżu w półfinale. Rosjanka jest w wielkiej formie. W pierwszym secie wygrała do zera, oddając rywalce zaledwie siedem punktów przy własnym serwisie.

Szarapowa doszła do półfinału w Paryżu po raz drugi w karierze, poprzednio w 2007 roku. Jeżeli wygra cały turniej, zostanie 10. w historii kobieta która skompletuje triumfy w każdym z wielkoszlemowych turniejów.

Niespodziewana porażka Azarenki

W durgim ćwierćfinale z turniejem pożegnała się najwyżej rozstawiona z pozostałych w turnieju zawodniczek, Białorusinka Wiktoria Azarenka. Turniejowa czwórka uległą w dwóch setach 5:7, 2:6 Chince Na Li. Finalistka tegorocznego Australian Open została tym samym pierwszą w historii tenisistką ze swojego kraju która doszła w Paryżu do finału.

Specjalny serwis Sport.pl - tenis ?