Roland Garros. Powtórka ze Schiavone?

Broniąca tytuł Francesca Schiavone pokonała Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową 1:6, 7:5, 7:5 i awansowała do półfinału Rolanda Garrosa.

Roland Garros: 1/4 finału mężczyzn ? 1/4 finału kobiet ?

30-letnia Włoszka, której zeszłoroczne zwycięstwo było ogromną sensacją, znów wzbudza podziw. A jeszcze dwa tygodnie temu nikt nie dawał jej w Paryżu szans, bo przegrywała seryjnie, dwukrotnie poległa gładko m.in. z Agnieszką Radwańską.

Francesca jest jednak mistrzynią mobilizacji. Wielka stawka wydobywa z niej najlepsze zagrania i ponadprzeciętną waleczność. W pojedynku z młodszą o 11 lat Rosjanką przegrywała już 1:6, 2:4 i wydawało się, że potężnie uderzająca rywalka wyprowadzi za chwilę nokautujące ciosy. Ale się nie poddała, zaczęła atakować, wygrała sześć gemów z rzędu, drugiego seta, a potem cały mecz. - Takie rzeczy zdarzają się tylko na czerwonej mączce. Na tej nawierzchni, jeśli walczysz, możesz odwrócić losy każdego spotkania. Wierzyłam do końca - mówiła szczęśliwa Włoszka, którą jeszcze tylko dwa mecze dzielą od powtórnego zwycięstwa. Po raz ostatni tytuł w Paryżu obroniła wśród kobiet Justine Henin, a przed nią Steffi Graf. Schiavone zagra o finał z Marion Bartoli, która pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową.

W meczu 1/8 finału Andy Murray odprawił w pięciu setach Serba Victora Troickiego, co było o tyle trudnym wyczynem, że Szkot w III rundzie zwichnął kostkę. Przegrał dwa pierwsze sety, ale potem kostka przestała boleć i miał już z górki (pomogło mu to, że mecz przerwano w poniedziałek, a dokończono we wtorek). O półfinał zagra z Juanem Ignaciem Chelą z Argentyny, który w poniedziałek pokonał pogromcę Kubota - Kolumbijczyka Alejandra Fallę.

Do półfinału po trzysetowym zwycięstwie nad Gaëlem Monfilsem awansował też Roger Federer. Zmierzy się w nim z Novakiem Djokoviciem.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?