Sport.pl

Roland Garros. Zwycięstwo Linette w debiucie

Magda Linette (177. WTA) w swoim debiucie w kwalifikacjach do seniorskiego turnieju Wielkiego Szlema pokonała reprezentantkę gospodarzy Claire De Gubernatis (226. WTA) 6:4 6:3. W drugiej rundzie eliminacji Polka zmierzy się z pogromczynią Urszuli Radwańskiej.
2 : 0
Informacje
Roland Garros 2011 - I runda kwal. kobiet
Środa 18.05.2011 godzina 12:40
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
M.Linette
6
6
2
C.De Gubernatis
4
3
0
Polka objęła prowadzenie już na samym początku meczu. Od stanu 5:1 przegrała co prawda trzy kolejne gemy, jednak zdołała zakończyć pierwszą partię przy pomocy własnego serwisu.

Drugi set zaczął się także od błyskawicznego prowadzenia Linette 2:0. Do końca spotkania Polka nie przegrała ani jednego gema serwisowego i zakończyła spotkanie wygrywając kolejnego, czwartego tego dnia, gema w odbiorze.

Dla De Gubernatis była to już trzecia porażka z reprezentantką Polski w tym sezonie. Na przełomie stycznia i lutego Francuzkę pokonywały Marta Domachowska i Katarzyna Piter.

W II rundzie Linette zmierzy się z reprezentantką Luksemburga Mandy Minellą. 148. zawodniczka światowego rankingu wyeliminowała w pierwszym meczu inną Polkę - Urszulę Radwańską.

Wyniki I rundy eliminacji:

Magda Linette (Polska) - Claire De Gubernatis (Francja) 6:4 6:3

Mandy Minella (Luksemburg) - Urszula Radwańska (Polska, 18) 6:2 7:5

Z French Open pożegnała się Urszula Radwańska»


Więcej o: