Roland Garros. Henin wyeliminowała Szarapową z turnieju

Była numer jeden światowego rankingu Justine Henin pokonała Marię Szarapową 6:2, 3:6, 6:3 i awansowała do czwartej rundy turnieju Roland Garrosa

W sobotę, po dwóch setach przerwano mecz Justine Henin z Marią Szarapową. Belgijka wygrała pierwszą partię do dwóch, ale drugiego przegrała do trzech gemów. Później zapadł zmrok i mecz należało dokończyć w niedzielę. W "drugiej części meczu" lepszą okazała się Henin, która wygrała decydującego seta do trzech.

Czterokrotna triumfatorka turnieju French Open (2003, 2005-2007) odniosła 24. zwycięstwo z rzędu na paryskich kortach. Po raz ostatni wygrała w finale turnieju w 2007 roku.

W czwartej rundzie Belgijka stanie naprzeciw rozstawionej z numerem siódmym Australijki Samanty Stosur. Zwycięstwo daje awans do ćwierćfinału turnieju w Paryżu